Kunfehértói Sakk Villámverseny 2007. július 29 vasárnap

Az idén is lesz villámverseny (de nem a megszokott helyen, hanem) a Strand mellett/előtt: a Sporttáborban.

ELŐZETES : Kunfehértó esemény-naptár oldalán...

Versenykiírás

1. A verseny célja: a bajnoki cím- és helyezések eldöntése mellett ápolni a sportbarátságot.
  2. A verseny helye: Kunfehértó Sporttábor
  3. A verseny kezdete: 2007. július 29 900 óra.
  4. Nevezés a helyszínen 8.30-ig
  5. A verseny rendezője: Bács-Kiskun Megyei Sakkszövetség, Kiskunhalasi Sakk Klub
  6. Támogató a Wagner Pharma Kft Kunfehértó.
  7. A versenybíróság: Seres László és a helyszínen választott személyek.
  8. Résztvevők: A versenyen indulhat korra, nemre és minősítésre tekintet nélkül mindenki.
  9. Lebonyolítás: 9 fordulós svájci rendszerben, a játékidő 2*5 perc. Párosítás számítógépen. A versenyen a FIDE C.Villámjáték (Blitz/Schnell) szabályok érvényesek. Órahasználat kötelező. A készleteket és az órákat a rendező biztosítja. A lebonyolítás módja a résztvevők létszámától függően változhat.
  10. A helyezések megállapítása: Győz a legtöbb pontot szerzett versenyző. Holtverseny esetén 1/Bucholz-, 2/Berger- érték, ha ez is azonos a sötéttel szerzett pont, egymás elleni eredmény végül kisebb rajtszám dönt.
  11. Díjazás: az I-IV. helyezett tárgyjutalmat-, a legtapasztaltabb (60év feletti), legjobb ifi (18év alatti), valamint legjobb Női versenyző könyvjutalmat kap
  12. Költségek: a részvétel (pl. utazás, egyéb: pl étkezés stb.) a versenyzőket terheli, a rendezés költségeit a rendező viseli.
  13. Nevezési díj: nincs
  14. Egyéb feltételek: vitás kérdés felmerülésekor a versenybíróság döntése a mérvadó.